عضویت نظرات درباره پايگاه تماس با ما

1374 ـ تشويق به كار نيكو

صفحه اختصاصي حديث و آيات قرآن:
(مَنْ عَمِلَ صالِحا مِنْ ذَكَرٍ أوْ اُنْثَى وَهُوَ مُؤْمِنٌ فَلَنُحْيِيَنَّهُ حَياةً طَيِّبَةً وَلَنَجْزِيَنَّهُمْ أجْرَهُمْ بِأحْسَنِ ما كانُوا يَعْمَلُونَ) .
حديث

«هر كس، از مرد و زن، كه مؤمن باشد و كار نيكو انجام دهد، به يقين زندگى خوش و پاكيزه اى بدو خواهيم داد و هر آينه پاداشى بهتر از كارشان به آنان مى دهيم».
رسولُ اللّه ِ صلى الله عليه و آله : يَتبَعُ المَيِّتَ ثَلاثَةٌ : أهلُه ومالُهُ وعَمَلُهُ ، فيَرجِعُ اثنانِ ويَبقى واحِدٌ ؛ يَرجِعُ أهلُهُ ومالُه ويَبقى عَمَلُهُ . حديث

پيامبر خدا صلى الله عليه و آله : سه چيز مرده را [ تا لب گور ]همراهى مى كنند : خانواده اش، دارايى اش و عملش. دو تاى آنها برمى گردند و يكى باقى مى ماند. خانواده و دارايى او برمى گردند و عملش با او مى ماند.

پرینت احادیث

امام على عليه السلام : به جِد، عمل كنيد و حتما آن را به پايانش رسانيد و در آن پايدارى كنيد، آن گاه سختْ شكيبايى ورزيد و به راستى پارسا باشيد. همانا شما را پايانى است؛ پس، خود را به آن پايان (بهشت) رسانيد.

پرینت احادیث

امام على عليه السلام : هر كس عملش او را عقب بيندازد، نسبش [حَسَبَش] او را شتابان نَبَرد.

پرینت احادیث

امام على عليه السلام : چونان كسى مباش كه بدون عمل به آخرت اميد مى بندد... مردمان نيك كردار را دوست مى دارد، اما اعمال آنها را انجام نمى دهد، گنهكاران را دشمن دارد اما خود در جرگه آنهاست... براى ديگرى به گناهى كمتر از گناه خود ترسان مى شود و براى خود بيش از كردارش اميد پاداش دارد... در كار [نيك ]كوتاهى مى ورزد و در درخواست پاداش اصرار مى كند... حرف زياد مى زند و عمل كم مى كند!

پرینت احادیث

امام صادق عليه السلام : هر كه خداوند يك نماز از او بپذيرد، عذابش نكند و از هر كه يك كار خوب بپذيرد... عذابش نكند.

پرینت احادیث

امام صادق عليه السلام : اندكى عمل كنيد و بسيار متنعم شويد.

پرینت احادیث

امام هادى عليه السلام : مردم در دنيا با اموال سر و كار دارند و در آخرت با اعمال.

پرینت احادیث 

امام علی علیه السلام :

صاحِبُ السُّوءِ قِطْعَةٌ مِنَ النّارِ؛
همنشين بد پاره اى از آتش است.

شرح غررالحكم : ج 4، ص 201

چهل حدیث « روزه »

تعداد كتابها : 111

تعداد احاديث : 45456

تعداد تصاویر : 685

تعداد حدیث روز : 646

تعداد کلید واژه ها : 608

تعداد اعضاء : 3450