کتابخانه احادیث شیعه

43. يك قدم به طرف خدا

اى كسانى كه ايمان آورده ايد! اگر (دين) خدا را يارى كنيد، خدا هم شما را يارى مى كند و ثابت قدمتان مى گرداند.
نمایش منبع
هر كس (نيّت و عمل خود را) براى خدا خالص كند، براى دنيا و آخرت خود، پشتيبان فراهم كرده است.
نمایش منبع
خداوند، از سر خوارى از شما يارى نخواسته، بلكه در حالى يارى خواسته كه سپاهيان آسمان ها و زمين از آنِ اوست و شكست ناپذيرى حكيم است؛ او خواسته تا شما را بيازمايد كه كدامين نيكوكارتريد.
نمایش منبع
چشمانتان را به شب، بيدار بداريد و شكم هايتان را لاغر سازيد و گام هايتان را به كار گيريد و دارايى تان را انفاق كنيد و از تنهايتان بگيريد و آنها را نثار جانتان كنيد و در اين كار بخل نورزيد. زيرا خداوند سبحان فرموده است: «اگر خدا را يارى كنيد، خدا هم شما را يارى مى كند و ثابت قدمتان مى گرداند». و فرموده است: «كيست كه به [بندگان] خدا، وام نيكو دهد تا خدا آن را برايش چندين برابر گرداند و پاداشى شايسته داشته باشد». خداوند، از سر ناتوانى از شما يارى نخواسته و به علّت نادارى از شما وام نطلبيده است.
نمایش منبع
به درستى كه جهاد، يكى از درهاى بهشت است كه خداوند، آن را براى دوستان مخصوص خود گشوده است. جهاد، لباس تقوا و زره استوار و سپر محكمى از جانب خداوند است.
نمایش منبع
حدیث روز 

امام علی علیه السلام :

نَحنُ أنوارُ السَّماواتِ والأَرضِ، وسُفُنُ النَّجاةِ، وفينا مَكنونُ العِلمِ، وإلَينا مَصيرُ الامورِ، وبِمَهدِيِّنا تُقطَعُ الحُجَجُ، فَهُوَ خاتَمُ الأَئِمَّةِ، ومُنقِذُ الامَّةِ، ومُنتَهَى النّورِ، وغامِضُ السِّرِّ، فَليَهنَ مَنِ استَمسَكَ بِعُروَتِنا، وحُشِرَ عَلى مَحَبَّتِنا

ما نور آسمانها و زمين و كشتيهاى نجات هستيم و نهفته‏ هاى دانش در ميان ماست و سرنوشت امور در دست ماست و با مهدی ماست كه حجّتها تمام مى‏ شود و اوست خاتم امامان و رهايى بخش امّت و پايانه روشنى و سرّ سَر به مُهر، پس گواراى كسى كه به حلقه ما چنگ در زند و بر محبّت ما برانگيخته شود

تذكرة الخواصّ: ص130

حمایت از پایگاه
آمار پایگاه کتابخانه احادیث شیعه

تــعــداد كــتــابــهــا : 111

تــعــداد احــاديــث : 45456

تــعــداد تــصــاویــر : 685

تــعــداد حــدیــث روز : 646

تــعــداد کــلــیــد واژه هــا : 608

تــعــداد اعــضــاء : 3463