کتابخانه احادیث شیعه

261. پيامبران، زمينه ساز عدالت اند

براى هر امّتى رسولى است؛ هنگامى كه پيامبرشان به سوى آنان بيايد، به عدالت در ميان آنان داورى مى شود؛ و ستمى به آنان نخواهد شد!
نمایش منبع
مهدى امّت من، كسى است كه هنگام پر شدن زمين از بيداد و ظلم، آن را پر از قسط و عدل خواهد كرد.
نمایش منبع
جهان، از هنگامى كه خدا آسمان ها و زمين را آفريد، از امام عادل، خالى نبوده است و تا برپايى قيامت نيز [از امام عادلْ] خالى نخواهد ماند، تا حجّت خدا بر خلقش در روى زمين باشد.
نمایش منبع
درباره آيه «و براى هر اُمّتى رسولى است» فرمودند: تفسير باطنى آن، اين است كه براى هر نسلى از اين امّت، رسولى (فرستاده اى) از خاندان محمّد، ظهور مى كند كه به سوى آنان فرستاده شده است و همانان اوليا و همانان فرستادگانِ خداوندند.
نمایش منبع
اين دين را در هر نسلى، افراد عادلى حفظ مى كنند كه تفسيرهاى غلط اهل باطل و تحريف غُلُوكنندكان و دستبرد نادانان را از آن، مى زُدايند، چنان كه كوره، زنگار آهن را مى زُدايد.
نمایش منبع
حدیث روز 

امام محمد باقر علیه السلام :

مَنْ طَلَبَ الدُّنْيا اسْتِعْفافاً عَنِ النّاسِ، وَ سَعْياً عَلى أهْلِهِ، وَ تَعَطُّفاً عَلى جارِهِ، لَقَى اللهَ عَزَّ وَجَلَّ يَوْمَ الْقِيامَةِ وَ وَجْهُهُ مِثْلُ الْقَمَرِ لَيْلَةَ الْبَدْرِ

هركس دنيا را به جهت يكى از اين سه حالت طلب كند: بى نيازى از مردم؛ آسايش و رفاه خانواده و عائله اش؛ كمك و رسيدگى به همسايه اش؛ روز قيامت در حالتى محشور مى گردد و به ملاقات خداوند متعال نايل مى شود كه صورتش همچون ماه شب چهارده، نورانى است.

وسائل الشّيعة: ج 17، ص 21، ح 5

حمایت از پایگاه
آمار پایگاه کتابخانه احادیث شیعه

تــعــداد كــتــابــهــا : 111

تــعــداد احــاديــث : 45456

تــعــداد تــصــاویــر : 685

تــعــداد حــدیــث روز : 646

تــعــداد کــلــیــد واژه هــا : 608

تــعــداد اعــضــاء : 3454