کتابخانه احادیث شیعه

291. اطاق شيشه اى

از لطف و رحمت خداست كه شب و روز را براى شما قرار داد تا در شب، آرامش داشته باشيد و در روز، از فضل خدا طلب [روزى] كنيد و شايد شكر او را به جا آوريد!
نمایش منبع
شب زنده دارى كنيد كه روشِ صالحانِ پيش از شماست و شب خيزى [براى عبادت]، وسيله نزديكى به خدا و دور ماندن از گناه و بخشودگى بدى ها و موجب دفع بيمارى ها از بدن است.
نمایش منبع
خانه هايى كه در آنها نماز شب خوانده مى شود و قرآنْ تلاوت مى گردد، بر اهل آسمان، نور مى افشانند، همچنان كه ستارگان، بر اهل زمين، نور مى افشانند.
نمایش منبع
كسى كه فكر مى كند نماز شب خوان است و با اين حال، گرسنه مى مانَد، [بداند كه] فكرش خطاست؛ چرا كه نماز شب، ضامن روزى روز است.
نمایش منبع
در بهشت، اتاق هايى است كه بيرونشان از درون و درونشان از بيرونْ ديده مى شود و كسانى از امّت من در آنها سكونت مى كنند كه سخنِ پاكيزه مى گويند و [به گرسنگانْ] غذا مى دهند و صُلح [و صفا و مُسالمت] را رواج مى دهند و در حالى كه مردم در خواب اند، نماز شب مى خوانند.
نمایش منبع
حدیث روز 

امام كاظم علیه السلام : :

طُوبى لِشيعَتِنَا الْمُتَمَسِّكينَ بِحُبِّنا فى غَيْبَةِ قائِمنا اَلثّابِتينَ عَلى مُوالاتِنا وَ الْبَرآئَةِ مِنْ اَعْدآئِنا اُولئِكَ مِنّا وَ نَحْنُ مِنْهُمْ وَ قَدْ رَضُوا بِنا اَئِمَّةً وَ رَضينا بِهِمْ شيعَةً وَ طُوبى لَهُمْ، هُمْ وَ اللّه‏ِ مَعَنا فى دَرَجَتِنا يَوْمَ الْقِيامِةِ؛

خوش به حال شيعيان ما كه در زمان غيبت قائم ما به دوستى ما چنگ مى ‏زنند و در دوستى ما و برائت از دشمنان ما استوارند آنها از ما و ما از آنها هستيم، آنها به پيشوائى ما راضى شدند و ما هم به شيعه بودن آنها راضى و خشنوديم و خوشا به حال آنها، به خدا قسـم آنها در روز قيامت با ما و مرتبه ما هستند.

بحارالأنوار: ج 51، ص 151

حمایت از پایگاه
آمار پایگاه کتابخانه احادیث شیعه

تــعــداد كــتــابــهــا : 111

تــعــداد احــاديــث : 45456

تــعــداد تــصــاویــر : 685

تــعــداد حــدیــث روز : 646

تــعــداد کــلــیــد واژه هــا : 608

تــعــداد اعــضــاء : 3459