عضویت نظرات درباره پايگاه تماس با ما

گوناگون

پيامبر خدا صلى الله عليه و آله : دانش را از دهان مردان [علم] بگيريد.

پرینت احادیث

پيامبر خدا صلى الله عليه و آله : از شهوت پنهان بپرهيزيد: عالم كه دوست دارد در محضرش بنشينند.

پرینت احادیث

پيامبر خدا صلى الله عليه و آله : كسى كه علم را در اختيار نااهل بگذارد، مانند كسى است كه گردنبند گوهر و مرواريد و طلا به گردن خوكان آويزد.

پرینت احادیث

پيامبر خدا صلى الله عليه و آله : آفتِ دانش، فراموشى است و هدر دادنش به اين است كه آن را به نااهل بياموزى.

پرینت احادیث

امام على عليه السلام : دانش، با تن آسايى به دست نمى آيد.

پرینت احادیث

امام على عليه السلام : هيچ دانشى نيست مگر اين كه من آغازگر آن هستم و هيچ رازى نيست مگر اين كه [امامِ ]قائم عليه السلام به آن خاتمه مى دهد.

پرینت احادیث

امام على عليه السلام : دَرِ جنگ ميان شما و اهل قبله باز شده است و اين پرچم را بر دوش نكشد مگر كسى كه از بينش و شكيبايى و آگاهى به جايگاههاى حق برخوردار باشد.

پرینت احادیث

امام على عليه السلام : دانش اندك، نادانى بسيار را از بين مى برد.

پرینت احادیث

امام حسن عليه السلام : هيچ كس از حقّ ما نكاست، مگر اين كه خداوند از دانش او كاست.

پرینت احادیث

الكافى ـ به نقل از أبو جارود ـ : از امام باقر عليه السلام شنيدم كه مى فرمود : رحمت خدا بر آن بنده اى كه دانش را زنده كند. عرض كردم: زنده كردن آن به چيست؟ فرمود: به اين كه با دين داران و پارسايان مذاكره علمى كند.

پرینت احادیث

منية المريد: در انجيل آمده است: نگوييد: مى ترسيم ياد بگيريم و عمل نكنيم. بلكه بگوييد: اميدواريم كه ياد بگيريم و عمل كنيم.

پرینت احادیث 

امام صادق علیه السلام

ـ فيما وَعَظَ لُقمانُ ابنَهُ ـ : يا بُنَيَّ ، إنَّ الدُّنيا بَحرٌ عَميقٌ ، قَد هَلَكَ فيها عالَمٌ كَثيرٌ ، فَاجعَل سَفينَتَكَ فيهَا الإِيمانَ ، وَاجعَل شِراعَهَا التَّوَكُّلَ ، وَاجعَل زادَكَ فيها تَقوَى اللّه‏ِ ، فَإِن نَجَوتَ فَبِرَحمَةِ اللّه‏ِ ، وإن هَلَكتَ فَبِذُنوبِكَ
ـ در پندهاى لقمان عليه السلام به پسرش ـ : اى پسرم! دنيا، درياى عميقى است كه بسيارى در آن هلاك گرديده ‏اند . پس كشتى ‏ات را در دنيا، ايمان به خدا قرار بده و بادبان آن را توكّل بر خدا، و توشه راهت را تقواى خداوند عز و جل قرار بده؛ اگر نجات يافتى، از رحمت خداست و اگر هلاك شدى، به سبب گناهانت خواهد بود

بحار الأنوار : ج 13 ، ص 411 ، ح 2

تعداد كتابها : 111

تعداد احاديث : 45456

تعداد تصاویر : 685

تعداد حدیث روز : 646

تعداد کلید واژه ها : 608

تعداد اعضاء : 3413