عضویت نظرات درباره پايگاه تماس با ما

شمار پيامبران عليهم السلام

پيامبر خدا صلى الله عليه و آله : خداوند عزّ و جلّ يكصد و بيست و چهار هزار پيامبر آفريد كه من گرامى ترين آنان نزد خداوند هستم و فخرى نفروشم . و خداوند عزّ و جلّ يكصد و بيست و چهار هزار وصى آفريد كه على گراميترين آنها نزد خدا و برترين ايشان است.

پرینت احادیث

پيامبر خدا صلى الله عليه و آله : پيامبران يكصد و بيست و چهار هزار و انبياى مرسل سيصد و سيزده نفرند و آدم پيامبرى بود كه با او سخن گفته شد.

پرینت احادیث

پيامبر خدا صلى الله عليه و آله ـ در پاسخ به سؤال از شمار پيامبران ـ فرمود : يكصد و بيست و چهار هزار، كه از آن تعداد، شمار زيادى، يعنى سيصد و پانزده نفر، رسول بودند.

پرینت احادیث

پيامبر خدا صلى الله عليه و آله : من در پى هشت هزار پيامبر برانگيخته شدم كه چهار هزارشان از بنى اسرائيل بودند.

پرینت احادیث

پيامبر خدا صلى الله عليه و آله : من خاتم هزار پيامبر يا بيشتر هستم.

پرینت احادیث

الخصال ـ به نقل از ابوذر ـ : خدمت پيامبر خدا صلى الله عليه و آله رسيدم در حالى كه حضرت در مسجد تنها نشسته بود. از تعداد پيامبران سؤال كردم، حضرت فرمود : يكصد و بيست و چهار هزار پيامبر. عرض كردم : از آنها چه تعداد مرسل بودند؟ پيامبر فرمود : خيلى زياد، سيصد و سيزده نفر. عرض كردم : نخستين پيامبر كه بود؟ فرمود : آدم.

پرینت احادیث

امام صادق عليه السلام : خداوند يكصد و بيست و چهار هزار پيامبر برانگيخت.

پرینت احادیث 

امام حسین علیه السلام :

إنَّ النّاسَ عَبيدُ الدُّنيا، وَ الدّينُ لَعقٌ عَلى ألسِنَتِهِم يَحوطونَهُ ما دَرَّت مَعايِشُهُم، فَإِذا مُحِّصوا بِالبَلاءِ قَلَّ الدَّيّانونَ؛
مردم، بنده دنيايند و به ظاهر، دم از دين مى‏ زنند و تا زمانى كه زندگی‏شان تأمين شود، از آن دفاع می‌كنند؛ امّا چون در بوته آزمايش قرار گيرند، ديندارانْ اندك‏ اند.

تحف العقول، ص245

تعداد كتابها : 111

تعداد احاديث : 45456

تعداد تصاویر : 685

تعداد حدیث روز : 646

تعداد کلید واژه ها : 608

تعداد اعضاء : 3390