عضویت نظرات درباره پايگاه تماس با ما

درهاى الهى

پيامبر خدا صلي الله عليه و آله : ما، درِ خدا هستيم كه از آن وارد مى شوند، در پرتو وجود ما هدايت جويان، ره مى يابند.

پرینت احادیث

صفحه اختصاصي حديث و آيات الإمام عليّ عليه السلام ـ في خُطبَةٍ يَذكُرُ فيها فَضائِلَ أهلِ البَيتِ عليهم السلام ـ : نَحنُ الشِّعارُ حديث والأَصحابُ ، والخَزَنَةُ والأَبوابُ ، ولا تُؤتَى البُيوتُ إلاّ مِن أبوابِها ، فَمَن أتاها مِن غَيرِ أبوابِها سُمِّيَ سارِقًا حديث .

امام على عليه السلام ـ در خطبه اى كه در آن فضائل اهل بيت عليهم السلام را بر مى شمارد : ماييم خواصّ و اصحاب و خزانه داران و درها و جز از در، به خانه در نيايند و هر كس از جز درِ خانه وارد شود دزدش نامند.

پرینت احادیث

امام على عليه السلام : اگر خداوند تبارك و تعالى بخواهد خود را به بندگانش مى شناساند، ليكن ما را درها و راه خود گرداند و طريق و سويى قرار داد كه از آن مى آيند، پس هر كه از ولايت ما كناره گيرد يا ديگرى را بر ما برترى دهد از راه منحرف شده است. هر كه مردم بدو چنگ در زنند در هدايت يكسان نيست و برابر نيستند كسانى كه مردم را به چشمه هاى ناصافى راه برند كه در يكديگر مى ريزند و كسى كه با ما باشد به چشمه هايى گوارا مى رسد كه به امر پروردگار در جوشش است و هيچ خشكى و كاستى نپذيرد.

پرینت احادیث

امام صادق عليه السلام : اوصياء همان درهاى خداوند عزّوجل هستند كه از آن وارد مى شوند و اگر ايشان نمى بودند خداوند عزّوجل شناخته نمى شد، خداوند تبارك و تعالى با آنها بر خلقش حجّت مى آورد.

پرینت احادیث 

امام علی علیه السلام :

اُوصيكُمْ بِالصَّلاةِ وَ حِفْظِها، فَاِنَّها خَيْرُالْعَمَلِ وَ هِىَ عَمُودُ دينِكُمْ؛
شما را به نماز و مراقبت از آن سفارش مى ‏كنم چونكه نماز برترين عمل و ستون دين شماست.

بحارالأنوار: ج 82، ص 209

تعداد كتابها : 111

تعداد احاديث : 45456

تعداد تصاویر : 685

تعداد حدیث روز : 646

تعداد کلید واژه ها : 608

تعداد اعضاء : 3445