عضویت نظرات درباره پايگاه تماس با ما

نهى از جدايى بيش از سه روز

تاريخ بغداد ـ به نقل از انس ـ : پيامبر خدا فرمود : جدايى ميان مسلمانان نبايد بيش از سه روز ـ يا فرمود سه شب ـ بپايد .

پرینت احادیث

رسول خدا صلي الله عليه و آله : هيچ جدايى اى نبايد بيش از سه [روز يا شب ]بپايد .

پرینت احادیث

رسول خدا صلي الله عليه و آله : براى هيچ مسلمانى روا نيست كه بيش از سه روز ، برادرش را ترك گويد و هر كس [براى آشتى ]پيش دستى كند ، به سوى بهشت ، پيش دستى كرده است .

پرینت احادیث

رسول خدا صلي الله عليه و آله : براى هيچ مسلمانى روا نيست كه بيش از سه [روز يا شب] از برادرش بِبُرَد و هر كس بيش از سه روز [از برادرش] بريد و از دنيا رفت ، به دوزخ مى رود .

پرینت احادیث

رسول خدا صلي الله عليه و آله : هر كس بيش از سه [روز] از برادرش ببُرد ، در آتش است ، مگر آن كه خداوند با كرم خود ، او را دريابد .

پرینت احادیث

رسول خدا صلي الله عليه و آله : براى هيچ كس روا نيست كه بيش از سه روز از مؤمنى ببرد . پس اگر سه روز گذشت ، بايد به ديدارش برود و بر او سلام كند . اگر آن يك پاسخ سلامش را داد ، هر دو در پاداش ، شريك هستند و اگر پاسخ او را نداد ، شخص سلام كننده از [كيفر ]هجران ، ايمن است .

پرینت احادیث
پرینت احادیث

رسول خدا صلي الله عليه و آله : با يكديگر دشمنى مكنيد ، بر يكديگر حسد مورزيد و از يكديگر رويگردان مشويد . بندگان خدا و برادر هم باشيد . براى هيچ مسلمانى روا نيست كه بيش از سه روز از برادرش ببُرد .

پرینت احادیث

مسند ابن حنبل ـ به نقل از ابن عمر ـ : پيامبر صلي الله عليه و آله از اين كه مسلمانى بيش از سه روز از برادرش ببُرد ، نهى كرد .

پرینت احادیث

امام على عليه السلام : [پيامبر خدا ]از هجران نهى كرد . پس اگر كسى ناچار از آن شد ، بيش از سه روز از برادرش نَبُرد كه هر كس بيش از آن از برادرش
بِبُرد ، آتش به او سزاوارتر است .

پرینت احادیث

رسول خدا صلي الله عليه و آله : از يكديگر نبُريد . پس اگر ناچار از بريدن از يكديگر شديد ، بيش از سه روز نپايد كه هرگاه دو مسلمان ، در حالى كه از يكديگر بُريده اند ، بميرند ، در بهشتْ گرد نخواهند آمد .

پرینت احادیث

رسول خدا صلي الله عليه و آله : براى هيچ كس روا نيست كه بيش از سه شب از برادرش ببُرد؛ و چون همديگر را ببينند ، اين يك روى بگرداند و آن يك روى بگرداند . بهترين آن دو ، كسى است كه آغازگرِ «سلام» باشد .

پرینت احادیث 

امام علی علیه السلام :

اُوصيكُمْ بِالصَّلاةِ وَ حِفْظِها، فَاِنَّها خَيْرُالْعَمَلِ وَ هِىَ عَمُودُ دينِكُمْ؛
شما را به نماز و مراقبت از آن سفارش مى ‏كنم چونكه نماز برترين عمل و ستون دين شماست.

بحارالأنوار: ج 82، ص 209

تعداد كتابها : 111

تعداد احاديث : 45456

تعداد تصاویر : 685

تعداد حدیث روز : 646

تعداد کلید واژه ها : 608

تعداد اعضاء : 3445