کتابخانه احادیث شیعه

20. كوچك ترين در مقابل بزرگ ترين

اى مردم! پروردگار خود را كه شما و كسانى كه پيش از شما بودند آفريد، بپرستيد به اميد آن كه با تقوا شويد.
نمایش منبع
خداى تبارك و تعالى فرموده است: اى بندگان راستين من! در دنيا، از [نعمت] عبادت من، بهره بگيريد كه در آخرت، به خاطر آن، به رفاه [و آسايش] خواهيد رسيد.
نمایش منبع
از خدايى پروا كنيد كه با پندهاى خويش، به شما سود رسانده و با فرستادن پيامبرانش، شما را اندرز داده و با نعمت هايش، بر شما منّت نهاده است. بنا بر اين، روح هاى خود را براى عبادتش، رام سازيد و با اطاعت كردن شايسته از او، به سوى او حركت كنيد.
نمایش منبع
در توضيح علّت عبادت، مى فرمايد: تا اين كه مردم، ياد خدا را فراموش نكنند و آداب او را ترك ننمايند و از امر و نهى او ـ كه اصلاح كننده آنان و مايه استوارى كارشان است ـ غافل نشوند و اگر بدون عبادت، به حال خود رها مى شدند، زمانى بر آنها مى گذشت و دل هايشان سخت مى شد.
نمایش منبع
در تورات نوشته شده است: اى فرزند آدم! دلت را براى عبادت من، فارغ (خلوت) گردان تا آن را از ترس خودم پر كنم، كه اگر دلت را خلوت نكنى، آن را از سرگرمى هاى دنيا پر مى كنم و آن گاه، مانع فقر تو نمى شوم و تو را در طلب دنيا رها مى كنم.
نمایش منبع
حدیث روز

امام هادی علیه السلام : :

مَنْ اَطاعَ الخالِقَ لَمْ يُبالِ سَخَطَ المَخْلُوقينَ وَ مَنْ اَسْخَطَ الخالِقَ فَلْيَيْقَنْ‏ اَنْ يَحِّلَ بِهِ سَخَطُ المَخْلُوقينَ؛

كسى كه از آفريدگار پيروى كند از خشم آفريـده ‏ها بـاكى نـدارد. و كسى كه خــدا را به خشـم آورد، بايد باور كند كه مردم بر او خشم خواهند آورد.

تحف العقول، ص 482

چهل حدیث « گهرهای نقوی » علیه السلام

حمایت از پایگاه
آمار پایگاه کتابخانه احادیث شیعه

تــعــداد كــتــابــهــا : 111

تــعــداد احــاديــث : 45456

تــعــداد تــصــاویــر : 685

تــعــداد حــدیــث روز : 646

تــعــداد کــلــیــد واژه هــا : 608

تــعــداد اعــضــاء : 3469