کتابخانه احادیث شیعه

252. حق محرومان؟

اوست خدايى كه براى شما باغ هايى از درختان داربستى (مانند درخت انگور) و درختان غير داربستى مانند درخت خرما و انواع زراعت ها كه ميوه و دانه ها و طعم هاى متفاوت دارند و زيتون و انار و ميوه هاى مشابه (چون زردآلو) و نامشابه (چون سيب و انار) بيافريد. از ميوه هاى آن، به هنگامى كه به ثمر مى نشيند، بخوريد و حق آن را به هنگام درو بپردازيد و اسراف نكنيد، كه خداوند مسرفان را دوست ندارد.
نمایش منبع
اگر مردم مى دانستند چه خواصى در سيب وجود دارد، بيماران خود را تنها با آن درمان مى كردند. سيب از هر چيزى سريع تر به قلب فايده مى بخشد بويژه آن كه خوش بو كننده است.
نمایش منبع
انجير، بوى بد دهان را برطرف، استخوان ها را محكم، رويش مو را زياد، بيمارى را برطرف مى كند و با وجود آن احتياجى به دارو نيست.
نمایش منبع
حدیث روز 

پيامبر اکرم صلى‏ الله‏ عليه ‏و ‏آله :

مَنْ أَرَادَ أَنْ يَنْـظُرَ اِلى آدَمَ فى عِلْمِهِ وَ اِلى نُوحٍ فى تَقْواهُ وَ اِلى اِبْراهيـمَ فى حِلْمِهِ وَ اِلى مُوسى فى هَيْبَتِهِ وَ اِلى عيسى فى عِبادَتِهِ فَلْيَنْظُرْ اِلى عَلِىِّ بْنِ اَبى طالبٍ

هر كه مى‏ خواهد به « آدم » و علم او و « نوح » و تقواى او و « ابراهيم » و بردبارى او و « موسى » و هيبت او و « عيسى » و عبادت او بنگرد، به « على بن‏ ابى طالب » بنگرد

ارشاد القلوب :ص 217

چهل حدیث « سیره علوی » علیه السلام

حمایت از پایگاه
آمار پایگاه کتابخانه احادیث شیعه

تــعــداد كــتــابــهــا : 111

تــعــداد احــاديــث : 45456

تــعــداد تــصــاویــر : 685

تــعــداد حــدیــث روز : 646

تــعــداد کــلــیــد واژه هــا : 608

تــعــداد اعــضــاء : 3454