کتابخانه احادیث شیعه

گوناگون

امام حسين عليه السلام ـ در مناجات با خدا ـ گفت : كور باد چشمى كه تو را بر خود ناظر و نگهبان نبيند و زيانبار باد داد و ستد بنده اى كه از محبّت تو سهمى نداشته باشد.
نمایش منبع
امام زين العابدين عليه السلام ـ در مناجات با خدا ـ گفت : مولاى من! معرفت من، مرا به تو رهنمون شد و محبت من به تو، شفيع من نزد توست.
نمایش منبع
امام زين العابدين عليه السلام ـ نيز در دعا ـ گفت : اى يگانه من! همّ و اراده من معطوف به توست و ميل و رغبتم همه به آنچه نزد توست، اميد و هراس خالصانه ام به تو و از توست و محبّتم به تو خو گرفته است.
نمایش منبع
امام زين العابدين عليه السلام ـ در زيارت امين اللّه ـ گفت : خدايا! دلهاى فروتنان در برابرت سرگشته است و راههاى روى آورندگان به تو آشكار است.
نمایش منبع
امام صادق عليه السلام :قلم (تقدير) ، محبت خدا را رقم زده است، پس هر كه را خداوند برايش خشنودى [از خويش] را برگزيند گراميش داشته است و هر كه را به ناخشنودى [از خود] گرفتار سازد خوارش كرده است. خشنودى و ناخشنودى دو آفريده خداوندند و خدا آن چه بخواهد بر آفريده خود مى افزايد.
نمایش منبع
امام كاظم عليه السلام ـ در دعاى ماه رمضان كه از ايشان روايت شده ـ گفت : چهره مرا با نور خود روشن فرما و با محبّت خود دوستم بدار.
نمایش منبع
امام هادى عليه السلام ـ در زيارت جامعه ـ گفت : درود بر دعوتگران به سوى خدا ··· و سرشاران از محبت خدا.
نمایش منبع
حدیث روز

امام صادق عليه ‏السلام : :

أحَبُّ الأعمالِ إلى اللّه‏ِ عَزَّوجلَّ الصَّلاةُ، و هي آخِرُ وَصايا الأنبياءِ؛

محبوبترين كارها نزد خداوند عز و جل، نماز است و آن آخرين سفارش پيامبران مى ‏باشد.

من لا يحضره الفقيه : 1/210/ 638

حمایت از پایگاه
آمار پایگاه کتابخانه احادیث شیعه

تــعــداد كــتــابــهــا : 111

تــعــداد احــاديــث : 45456

تــعــداد تــصــاویــر : 685

تــعــداد حــدیــث روز : 646

تــعــداد کــلــیــد واژه هــا : 608

تــعــداد اعــضــاء : 3469