عضویت نظرات درباره پايگاه تماس با ما

آرزوى شهيد

پيامبر خدا صلى الله عليه و آله : هيچ كس نيست كه پس از مرگ نزد خداوند از خير بهره مند باشد و در عين حال خوش داشته باشد كه به دنيا برگردد ، گر چه همه دنيا به او داده شود ، مگر شهيد كه چون فضيلت شهادت را مى داند ، آرزو مى كند بر گردد تا در دنيا كشته شود .

پرینت احادیث

پيامبر خدا صلى الله عليه و آله : هيچ كس نيست كه به بهشت رود و [در عين حال ]دوست داشته باشد به دنيا برگردد و از آنچه بر روى زمين است برخوردار شود ، مگر شهيد ، كه بر اثر مشاهده كرامت (شهادت) ، آرزو مى كند برگردد و ده بار كشته شود .

پرینت احادیث

پيامبر خدا صلى الله عليه و آله : هيچ كس نيست كه بميرد و نزد خداوند از خيرى كه بدان خشنود است، برخوردار باشد و [با اين حال ]دوست داشته باشد به دنيا برگردد ، گر چه دنيا و هرچه در آن است از آنِ او باشد ، مگر شهيد ، كه بر اثر مشاهده فضيلت شهادت ، آرزو مى كند به دنيا برگردد تا يك بار ديگر كشته شود .

پرینت احادیث

پيامبر خدا صلى الله عليه و آله ـ به جابر بن عبد اللّه انصارى ـ فرمود : خداوند با هيچ كس جز از وراى حجاب سخن نگفت اما با پدر تو روى در روى سخن گفت و به او فرمود از من بخواه تا عطايت كنم! پدرت گفت : از تو مى خواهم كه مرا به دنيا باز گردانى ، تا بار ديگر جهاد كنم و كشته شوم . خداوند فرمود: نه! من كسى را به دنيا باز نمى گردانم، از من چيز ديگرى بخواه. او گفت: زندگان را از ثوابى كه شامل حال ماست با خبر ساز تا در جهاد بكوشند، باشد كه كشته شوند و به سوى ما آيند. خداوند متعال فرمود: من رساننده پيام تو به مؤمنان هستم. آنگاه آيه «و لا تحسبنّ الذين قتلوا فى سبيل اللّه أمواتا» را نازل فرمود .

پرینت احادیث 

امام على عليه ‏السلام:

إنّ فيهِ شِفاءً مِن أكبَرِ الداءِ، وهُوالكُفرُ و النِّفاقُ، والغَيُّ والضَّلالُ؛
در قرآن، درمان بزرگترين دردهاست: درد كفر و نفاق و تباهى و گمراهى.

نهج البلاغه : خطبه 176

تعداد كتابها : 111

تعداد احاديث : 45456

تعداد تصاویر : 685

تعداد حدیث روز : 646

تعداد کلید واژه ها : 608

تعداد اعضاء : 3454