عضویت نظرات درباره پايگاه تماس با ما

فضيلت و آثار صدقه نهانى

پيامبر خدا صلى الله عليه و آله : صدقه پنهانى ، خشم پروردگار را فرو مى نشاند .

پرینت احادیث

پيامبر خدا صلى الله عليه و آله : آن روز كه هيچ سايه اى جز سايه عرش خدا نيست ، هفت نفر در سايه عرش اويند : ··· مردى كه با دست راستش صدقه دهد و آن را از دست چپ خود مخفى بدارد .

پرینت احادیث

پيامبر خدا صلى الله عليه و آله : صدقه پنهانى ، زياد بده ؛ زيرا صدقه پنهانى خشم خداوند ، جلّ جلاله ، را فرو مى نشاند .

پرینت احادیث

امام على عليه السلام : صدقه نهانى ، از بهترين نيكى هاست .

پرینت احادیث

امام على عليه السلام : بهترين وسيله اى كه متوسّلان به آن چنگ مى زنند ، ايمان به خداست . . . و صدقه نهانى ؛ زيرا صدقه نهانى گناه را مى برد و خشم پروردگار را فرو مى نشاند .

پرینت احادیث

امام زين العابدين عليه السلام : حقّ صدقه اين است كه بدانى آن اندوخته تو نزد پروردگار عزّ و جلّ توست و سپرده اى است كه نيازى به شاهد گرفتن بر آن نيست و اطمينانت به سپرده اى كه نهانى به وديعه مى گذارى، بيشتر از چيزى باشد كه آشكارا مى سپارى، و اين كه بدانى صدقه در دنيا، بلاها و بيماريها را از تو مى گرداند و در آخرت، آتش دوزخ را .

پرینت احادیث

امام صادق عليه السلام : جلو چشم مردم صدقه نده تا تو را ستايش كنند ؛ زيرا اگر چنين كنى هر آينه پاداش خود را گرفته اى ؛ بلكه اگر با دست راستت صدقه دادى دست چپت خبردار نشود ؛ زيرا آن كسى كه به خاطر او پنهانى صدقه مى دهى ، پاداش تو را آشكارا خواهد داد .

پرینت احادیث

امام صادق عليه السلام : به خدا سوگند ، صدقه نهانى برتر از صدقه آشكار است و نيز به خدا سوگند ، كه عبادت نهانى برتر از عبادت آشكار است .

پرینت احادیث 

امام علی علیه السلام

اَحـْسـِنـُوا تـِلاوَةَ الْقـُرْآنِ فـَاِنَّهُ اَنـْفـَعُ الْقـَصـَصِ وَاسـْتـَشـْفـُوا بـِهِ فـَاِنَّهُ شـِفـاءُ الصُّدُورِ
قرآن را نيكو تلاوت كنيد كه سودمندترين داستانها است و از آن شفا بجوييد كه شفاى سينه ها است

شرح غررالحكم : ج 2، ص 657

تعداد كتابها : 111

تعداد احاديث : 45456

تعداد تصاویر : 685

تعداد حدیث روز : 646

تعداد کلید واژه ها : 608

تعداد اعضاء : 3419