عضویت نظرات درباره پايگاه تماس با ما

خشوع امام على عليه السلام در نماز

امام صادق عليه السلام : على عليه السلام هرگاه به نماز برمى خاست ، مى گفت : «رو به سوى كسى كردم كه آسمانها و زمين را آفريد» و رنگش تغيير مى كرد ، به طورى كه در چهره اش پيدا بود .

پرینت احادیث

بحار الأنوار : در تفسير القشيرى آمده است : على عليه السلام چون وقت نماز مى شد ، رنگش تغيير مى كرد و به خود مى لرزيد . به آن حضرت عرض شد : شما را چه شده است؟ فرمود : هنگام امانتى رسيده است كه خداوند متعال آن را بر آسمانها و زمين و كوهها عرضه كرد ، اما آنها از پذيرفتنش
آن خوددارى كردند و انسان به عهده گرفت و من با اين ضعف و نا توانيم نمى دانم آيا از عهده برداشتن اين بار به خوبى برمى آيم يا نه .

پرینت احادیث

أعلام الدين : امام على عليه السلام هرگاه شروع به گرفتن وضو مى كرد ، از ترس خدا ، رنگ رخسارش برمى گشت .

پرینت احادیث

دعائم الإسلام : نقل شده است كه امام على عليه السلام هرگاه به نماز مى ايستاد ، مانند بنايى استوار يا ستونى راست تكان نمى خورد . گاهى اوقات در حال ركوع يا سجده [از بس آرام بود و كوچكترين حركتى نمى كرد ]پرنده بر پشت آن حضرت فرود مى آمد . هيچ كس طاقت تقليد از نماز رسول خدا صلى الله عليه و آله را نداشت ، جز على بن ابى طالب و على بن الحسين عليهما السلام .

پرینت احادیث 

امام حسین علیه السلام :

إنَّ النّاسَ عَبيدُ الدُّنيا، وَ الدّينُ لَعقٌ عَلى ألسِنَتِهِم يَحوطونَهُ ما دَرَّت مَعايِشُهُم، فَإِذا مُحِّصوا بِالبَلاءِ قَلَّ الدَّيّانونَ؛
مردم، بنده دنيايند و به ظاهر، دم از دين مى‏ زنند و تا زمانى كه زندگی‏شان تأمين شود، از آن دفاع می‌كنند؛ امّا چون در بوته آزمايش قرار گيرند، ديندارانْ اندك‏ اند.

تحف العقول، ص245

تعداد كتابها : 111

تعداد احاديث : 45456

تعداد تصاویر : 685

تعداد حدیث روز : 646

تعداد کلید واژه ها : 608

تعداد اعضاء : 3390