کتابخانه احادیث شیعه
پرینت احادیث

خدا به رازها و نهانتر از رازها آگاه است

امام على عليه السلام : هيچ عملى از اعمال بندگان خدا بر او پوشيده نيست: نه نگاه خيره اى و نه تكرار واژه اى و نه نزديك شدن به تپّه اى و نه برداشتن گامى در شبى تيره و ظلمتى آرام.
نمایش منبع
امام على عليه السلام : رازى را كه افراد در درون خويش نهفته مى دارند و نجواى كسانى را كه به راز سخن مى گويند و گمانهايى را كه در دلها مى گذرد و عقيده هاى راسخ يقينى را مى داند.
نمایش منبع
امام على عليه السلام : دانش او به آن سوى نا پيداى پرده ها نفوذ مى كند و بر افكار و باورهاى پيچيده درونها احاطه دارد.
نمایش منبع
امام صادق عليه السلام ـ در پاسخ به سؤال از آيه «او راز نهان و نهانتر را مى داند» ـ فرمود : راز نهان، آن چيزى است كه تو در درونت پنهان مى كنى و نهانتر، آن چيزى است كه از ذهن و خاطرت گذشته و سپس فراموشش كرده اى.
نمایش منبع
صفحه اختصاصي حديث و آيات عنه عليه السلام ـ لَمّا سُئلَ عَن قَولِهِ تَعالى: «يَعلَمُ خائنَةَ الأعيُنِ» .حديث ـ : أ لَم تَرَ إلَى الرَّجُلِ يَنظُرُ إلَى الشَّيءِ و كأنَّهُ لا يَنظُرُ إلَيهِ ، فذلِكَ خائنَةُ الأعيُنِ .حديث
امام صادق عليه السلام ـ در پاسخ به پرسش از آيه «نگاههاى دزدانه را مى داند» ـ فرمود : آيا نمى بينى كه انسان گاه به چيزى نگاه مى كند و گويى به آن نمى نگرد؟ اين همان نگاههاى دزدانه است.
نمایش منبع
حدیث روز 

امام علی علیه السلام : :

اِذا هِبْتَ اَمْرا فَقَعْ فيهِ فَاِنَّ شِدَّةَ تَوَقّيهِ اَعْظَمُ مِمّا تَخافُ مِنْهُ؛

هرگاه از كارى هراس و بيم داشتى، خود را در آغوش همان كار بيفكن، چرا كه سختى پرهيز و هراس، بزرگتر از خود آن چيزى است كه از آن مى‏ ترسى.

نهج البلاغه، حكمت 175

حمایت از پایگاه
آمار پایگاه کتابخانه احادیث شیعه

تــعــداد كــتــابــهــا : 111

تــعــداد احــاديــث : 45456

تــعــداد تــصــاویــر : 685

تــعــداد حــدیــث روز : 646

تــعــداد کــلــیــد واژه هــا : 608

تــعــداد اعــضــاء : 3461