عضویت نظرات درباره پايگاه تماس با ما

چيزهايى كه بايد آنها را غنيمت شمرد

پيامبر خدا صلى الله عليه و آله : پنج چيز را پيش از پنج چيز غنيمت شمار : زندگيت را پيش از مردنت، و تندرستيت را پيش از بيماريت، و فراغت و آسايشت را پيش از گرفتار شدنت، و جوانيت را پيش از پير شدنت، و توانگريت را پيش از نيازمنديت.

پرینت احادیث

صفحه اختصاصي حديث و آيات الإمامُ عليٌّ عليه السلام ـ في قولِهِ تعالى : «و لا تَنْسَ نَصيبَكَ مِنَ الدُّنيا» .حديث ـ : لا تَنسَ صِحَّتَكَ و قُوَّتَكَ و فَراغَكَ و شَبابَكَ و نَشاطَكَ ، أن تَطلُبَ بها الآخِرَةَ .حديث

امام على عليه السلام ـ درباره آيه «و بهره ات را از دنيا فراموش مكن» ـ فرمود : تندرستى و توانايى و فراغت و جوانى و شادابيت را از ياد مبر و با استفاده از اينها آخرت را بجوى.

پرینت احادیث

امام على عليه السلام : اعمال نيكو كارانه را غنيمت شمار و پيمانهايى را كه با برادران بسته اى، رعايت كن.

پرینت احادیث

امام على عليه السلام : راستى را در هر جايى غنيمت شمار، تا سود برى و از بدى و دروغ دورى كن، تا سالم مانى.

پرینت احادیث

امام على عليه السلام : شما اگر كارهاى نيك را غنيمت شماريد، در آخرت به اوجِ آرزوهاى خود مى رسيد.

پرینت احادیث

امام على عليه السلام : از وجودِ خويشتن براى خودت بهره برگير و از امروزت براى فردايت توشه بردار و خوابِ سبكِ زمانه را غنيمت شمار و فرصتِ توانايى را درياب.

پرینت احادیث

امام على عليه السلام : رحمت خدا بر آن كس (بنده اى) كه سخن حكيمانه اى را شنيد و پذيرا شد،··· مهلت عمر را غنيمت شمرد و بر مرگ پيشى گرفت و از عمل توشه اندوخت.

پرینت احادیث

امام على عليه السلام ـ در سفارش به فرزند خويش ـ فرمود : هرگاه از نيازمندان كسى را يافتى كه با خودش توشه تو را به روز قيامت بَرَد و فردا روز كه تو به آن توشه نياز دارى آن را به تو رساند، وجود او را غنيمت شمار و آن بارِ توشه را بر دوش او نِه .

پرینت احادیث

امام على عليه السلام ـ در سفارش به فرزندش ـ فرمود : وجود كسى را كه در روزگار توانگريت از تو وام خواهد تا در روز سختى و تنگ دستيت (روز قيامت) آن وام را به تو پس دهد، غنيمت شمار .

پرینت احادیث

امام باقر عليه السلام : از مردم روزگارت پنج چيز را [براى خود] غنميت دان : هرگاه حضور داشته باشى، تو را نشناسند و هرگاه غايب باشى، كسى جوياى تو نشود و هرگاه در انجمنى باشى، با تو مشورت نشود و اگر سخنى گويى سخنت پذيرفته نشود و اگر به خواستگارى رفتى به تو همسر ندهند.

پرینت احادیث 

امام جواد عليه ‏السلام :

مَنْ زارَ عَمَّتى بِقُم فَلَهُ الجَنَّةُ؛
كسى كه عمّه‏ ام را در قم زيارت كند او اهـل بهشت است.

سفينة البحار: ج2 ،ص376

قم و حضرت معصومه سلام الله علیها

تعداد كتابها : 111

تعداد احاديث : 45456

تعداد تصاویر : 685

تعداد حدیث روز : 646

تعداد کلید واژه ها : 608

تعداد اعضاء : 3454