عضویت نظرات درباره پايگاه تماس با ما

سفارش هاى آن حضرت به هنگام وفات

امام على عليه السلام : سفارش من به شما اين است كه چيزى را شريك خداوند نسازيد و سنّت محمّد صلى الله عليه و آله را تباه نگردانيد. اين دو ستون را برپا داريد و اين دو چراغ را برافروزيد، ديگر نكوهشى متوجّه شما نخواهد شد!

پرینت احادیث

امام على عليه السلام : فرزندم! به تو سفارش مى كنم كه نماز را در وقتش بخوانى، و زكات را به موقع به اهلش برسانى، و هنگام شبهه خاموش مانى، و تو را از شتابزدگى در گفتار و كردار باز مى دارم، و خاموشى گزين تا به سلامت مانى.

پرینت احادیث

امام على عليه السلام : مؤمنان را به گواهى دادن به اينكه هيچ خدايى جز خداوند يگانه بى شريك نيست و محمّد بنده و فرستاده اوست، سفارش مى كنم···
و سپس، اى حسن! تو و همه فرزندانم و خاندانم و همه مؤمنانى را كه اين نامه من به آنها مى رسد، سفارش مى كنم به اينكه از پروردگارتان، خدا، پروا كنيد و جز در حال مسلمانى نميريد و همگى به ريسمان خداوند چنگ زنيد و پراكنده نشويد؛ زيرا من از رسول خدا صلى الله عليه و آله شنيدم كه مى فرمايد: «با يكديگر در صلح و آشتى به سر بردن، برتر از همه نماز و روزه هاست و عامل هلاكت و براندازى دين همانا اختلاف و دشمنى با يكديگر است» و لا قوّة الاّ باللّه .

پرینت احادیث

امام على عليه السلام ـ در سفارش به فرزند بزرگوارش حسن عليه السلام ـ فرمود: تو را سفارش مى كنم به تقواى الهى و برپا داشتن نماز··· تو را سفارش مى كنم به گذشت از گناه و خطا[ى مردم ]و فرو خوردن خشم و صله رحم و بردبارى در برابر نادان و آگاه شدن در دين و درنگ و تأمل در كارها و ياد كرد و مواظبت بر قرآن و حُسن همسايگى و امر به معروف و نهى از منكر و دورى كردن از همه زشتى ها در هر كارى كه نافرمانى خدا باشد.

پرینت احادیث 

امام حسن عليه‏ السلام :

مَن عَبَدَ اللّه‏َ عَبَّدَ اللّه‏ُ لَهُ كُلَّ شَى‏ءٍ؛
هر كس خدا را بندگى كند، خداوند همه چيز را بنده او گرداند.

تنبيه الخواطر ، ج 2 ، ص 108

تعداد كتابها : 111

تعداد احاديث : 45456

تعداد تصاویر : 685

تعداد حدیث روز : 646

تعداد کلید واژه ها : 608

تعداد اعضاء : 3404