عضویت نظرات درباره پايگاه تماس با ما

يقين

پيامبر خدا صلى الله عليه و آله : بدانيد كه در دنيا چيزى بهتر از يقين و عافيت به مردم داده نشده است. پس، اين دو [نعمت] را از خداوند بخواهيد.

پرینت احادیث

پيامبر خدا صلى الله عليه و آله : اى مردم! از خداوند عافيت مسألت كنيد؛ زيرا نه پس از عافيت چيزى چون يقين به كسى داده شده است و نه بعد از كفر چيزى بدتر از شكّ.

پرینت احادیث

پيامبر خدا صلى الله عليه و آله : بهترين چيزى كه در دل افكنده شده، يقين است.

پرینت احادیث

پيامبر خدا صلى الله عليه و آله : بهترين توانگرى، يقين است.

پرینت احادیث

فلاح السائل ـ به نقل از معاذ بن جبل ـ : به پيامبر خدا صلى الله عليه و آله عرض كردم : چه عملى انجام دهم؟ حضرت فرمود : اى معاذ! در يقين، به پيامبرت تأسّى جوى. عرض كردم: شما رسول خدايى و من معاذ هستم! فرمود: اگر چه در دانش و معرفت تو كاستى باشد··· اى معاذ از برادران دينى خود بدگويى مكن [سپس اعمال زيادى بر شمرد ]عرض كردم : چه كسى طاقت اين همه را دارد؟ فرمود: هان اى معاذ! اين خصلتها براى كسى كه خدا بخواهد آسان مى شود .

پرینت احادیث

امام على عليه السلام : اى مردم! از خداوند يقين بخواهيد و عافيت از او مسألت كنيد؛ زيرا بزرگترين نعمت عافيت است و بهترين چيزى كه در دل پايدار ماند يقين است و زيان ديده، كسى است كه در دينش زيان بيند و رشك برده، كسى است كه در يقينش بر او رشك برند.

پرینت احادیث

امام على عليه السلام ـ بارها ـ مى فرمود : از خداوند يقين بخواهيد و عاقبت به خيرى از او مسألت كنيد . بهترين چيزى كه در دل مى چرخد يقين است.

پرینت احادیث

امام على عليه السلام : چه سعادت بزرگى دارد كسى كه دلش خنكاى يقين را چشيده باشد.

پرینت احادیث

امام على عليه السلام : هر كه يقين كرد، رستگار شد.

پرینت احادیث

امام على عليه السلام : هر كه يقين پيدا كند، نجات يابد.

پرینت احادیث

امام على عليه السلام : يقين كن، تا رستگار شوى.

پرینت احادیث

امام على عليه السلام ـ در وصيت خود به فرزند بزرگوارش حسن عليه السلام ـ فرمود : دلت را با پند و اندرز زنده بدار و با زهد بميرانش و با يقين نيرويش بخش.

پرینت احادیث

امام على عليه السلام ـ در وصف فرشتگان ـ فرمود : تيرهاى شكّ و ترديدها، ايمان استوار آنها را آماج خود نساخته و گمان و پندارها به پيكار باورهاى يقينى آنها نرفته است.

پرینت احادیث

امام على عليه السلام : با يقين است كه هدف نهايى به دست مى آيد.

پرینت احادیث 

امام علی علیه السلام

اَحـْسـِنـُوا تـِلاوَةَ الْقـُرْآنِ فـَاِنَّهُ اَنـْفـَعُ الْقـَصـَصِ وَاسـْتـَشـْفـُوا بـِهِ فـَاِنَّهُ شـِفـاءُ الصُّدُورِ
قرآن را نيكو تلاوت كنيد كه سودمندترين داستانها است و از آن شفا بجوييد كه شفاى سينه ها است

شرح غررالحكم : ج 2، ص 657

تعداد كتابها : 111

تعداد احاديث : 45456

تعداد تصاویر : 685

تعداد حدیث روز : 646

تعداد کلید واژه ها : 608

تعداد اعضاء : 3419