عضویت نظرات درباره پايگاه تماس با ما

گنجوران دانش الهى

پيامبر خدا صلي الله عليه و آله : خداوند تبارك و تعالى در توصيف اهل بيت عليهم السلاممى فرمايد: آنها پس از تو گنجوران علم من هستند.

پرینت احادیث

امام باقر عليه السلام : به خدا سوگند ما گنجوران خدا در آسمان و زمين هستيم، نه بر زر و سيم كه گنجوران علم اوييم.

پرینت احادیث

امام باقر عليه السلام : ما گنجوران علم الهى هستيم و بازگوكنندگان وحى خدايى.

پرینت احادیث

امام باقر عليه السلام : خداوند متعال، علم خاصّى دارد وعلم عامىّ. علم خاص او همان علمى است كه فرشتگان مقرّب و پيامبران فرستاده او هم بر آن آگاهى ندارند و علم عامّ او همان علمى است كه فرشتگان مقرّب و پيامبران فرستاده او بر آن آگاهى دارند و از رسول خدا صلي الله عليه و آله به ما رسيده است.

پرینت احادیث

امام صادق عليه السلام : ما از پيامبران ارث مى بريم و عصاى موسى نزد ماست، وما گنجوران خدا در زمين هستيم، نه گنجوران زر و سيم .

پرینت احادیث

امام صادق عليه السلام : ما شجره علم و اهل بيت پيامبر هستيم، فرودگاه جبرئيل در خانه ماست و ما گنجوران علم خدا و كان وحى الهى هستيم. هر كه از ما پيروى كند رهايى مى يابد و هر كه از ما بازماند نابود شود و بر خدا سزاوار است كه چنين كند.

پرینت احادیث 

امام على عليه ‏السلام:

مَنْ أيْقَنَ أنّهُ يُفارِقُ الأحبابَ، ويَسكُنُ التُّرابَ، ويُواجِهُ الحِسابَ، ويَسْتَغْنِي عَمّا خَلَّفَ، ويَفْتَقِرُ إلى ما قَدَّمَ، كانَ حَرِيّا بِقِصَرِ الأملِ وطُولِ العَملِ؛
هر كه يقين كند كه از دوستان جدا خواهد شد و در دل خاك خواهد خفت و حساب و كتابى در پيش رو دارد و آنچه بر جاى مى‏ نهد به كارش نخواهد آمد و به آنچه پيش فرستاده نيازمند است، سزاوار است كه رشته آرزو را كوتاه و دامنه عمل را دراز گرداند.

بحار الأنوار : 73/167/31

تعداد كتابها : 111

تعداد احاديث : 45456

تعداد تصاویر : 685

تعداد حدیث روز : 646

تعداد کلید واژه ها : 608

تعداد اعضاء : 3338