کتابخانه احادیث شیعه

گنجوران دانش الهى

پيامبر خدا صلي الله عليه و آله : خداوند تبارك و تعالى در توصيف اهل بيت عليهم السلاممى فرمايد: آنها پس از تو گنجوران علم من هستند.
نمایش منبع
امام باقر عليه السلام : به خدا سوگند ما گنجوران خدا در آسمان و زمين هستيم، نه بر زر و سيم كه گنجوران علم اوييم.
نمایش منبع
امام باقر عليه السلام : ما گنجوران علم الهى هستيم و بازگوكنندگان وحى خدايى.
نمایش منبع
امام باقر عليه السلام : خداوند متعال، علم خاصّى دارد وعلم عامىّ. علم خاص او همان علمى است كه فرشتگان مقرّب و پيامبران فرستاده او هم بر آن آگاهى ندارند و علم عامّ او همان علمى است كه فرشتگان مقرّب و پيامبران فرستاده او بر آن آگاهى دارند و از رسول خدا صلي الله عليه و آله به ما رسيده است.
نمایش منبع
امام صادق عليه السلام : ما از پيامبران ارث مى بريم و عصاى موسى نزد ماست، وما گنجوران خدا در زمين هستيم، نه گنجوران زر و سيم .
نمایش منبع
امام صادق عليه السلام : ما شجره علم و اهل بيت پيامبر هستيم، فرودگاه جبرئيل در خانه ماست و ما گنجوران علم خدا و كان وحى الهى هستيم. هر كه از ما پيروى كند رهايى مى يابد و هر كه از ما بازماند نابود شود و بر خدا سزاوار است كه چنين كند.
نمایش منبع
حدیث روز 

امام صادق عليه ‏السلام : :

إذا قامَ القائِمُ عليه ‏السلام حَكَمَ بِالعَدلِ وَارتَفَعَ في أيّامِهِ الجَورُ، وأمِنَت بِهِ السُّبُلُ، وأخرَجَتِ الأَرضُ بَرَكاتِها و رَدَّ كُلَّ حَقٍّ إلى أهلِهِ؛

هرگاه قائم برخيزد، به دادگرى حكم راند و ستم در روزگار او به سر آيد و راه‏ ها امن شود و زمين بركت‏هاى خود را بيرون ريزد و هر حقى به صاحبش داده شود.

كشف الغمة : ج 3 ، ص 255

حمایت از پایگاه
آمار پایگاه کتابخانه احادیث شیعه

تــعــداد كــتــابــهــا : 111

تــعــداد احــاديــث : 45456

تــعــداد تــصــاویــر : 685

تــعــداد حــدیــث روز : 646

تــعــداد کــلــیــد واژه هــا : 608

تــعــداد اعــضــاء : 3454