عضویت نظرات درباره پايگاه تماس با ما

حديث آنها همان حديث پيامبر خداست

چون از امام باقر عليه السلام پرسيدند كه چرا حديث را مرسل مى گويد و اسناد نمى دهد، حضرت عليه السلام پاسخ داد : هرگاه من حديثى بگويم و آن را اسناد ندهم سند من در آن، پدرم است به نقل از جدم به نقل از پدرش به نقل از جدّش رسول خدا صلي الله عليه و آله به نقل از جبرئيل به نقل از خداوند عز و جل.

پرینت احادیث

امام باقر عليه السلام : اگر ما بر اساس رأى و نظر خود حديث گوييم گمراه شده ايم همچون كسانى كه پيش از ما بودند، ليكن ما از روى بيّنه از سوى خدايمان حديث مى گوييم كه خداوند آن را براى پيامبرش و او نيز براى ما تبيين كرده است.

پرینت احادیث

جابر: به ابو جعفر محمّد بن علىّ الباقر عليهماالسلام عرض كردم: هرگاه حديثى براى من مى گويى سند آن را نيز براى من بازگو. حضرت عليه السلامفرمود: پدرم به نقل از جدّم به نقل از رسول خدا صلي الله عليه و آله به نقل از جبرئيل به نقل از خداوند عزّوجل به من حديث كرده است. هر آن چه من به تو حديث كنم اين گونه اسنادى دارد.

پرینت احادیث

امام صادق عليه السلام : حديث من، حديث پدرم و حديث پدرم، حديث نيايم و حديث نيايم، حديث حسين و حديث حسين، حديث حسن و حديث حسن، حديث اميرالمؤمنين و حديث اميرالمؤمنين، حديث رسول خدا صلي الله عليه و آله و حديث رسول خدا، حديث خداوند عزّوجل است.

پرینت احادیث

امام صادق عليه السلام : خداوند، ولايت و دوستى ما را واجب ساخته است، به خدا سوگند، ما از روى هوى و هوس خود سخن نمى گوييم و بر طبق آراء خود عمل نمى كنيم ونمى گوييم مگر آن چه خداوند عزَّوجل فرموده است.

پرینت احادیث

امام كاظم عليه السلام ـ در پاسخ خلف بن حمّاد كوفى كه پرسش دشوارى را از امام پرسيد ـ : به خدا سوگند، من تو را آگاه نمى كنم مگر به نقل از رسول خدا صلي الله عليه و آله ، به نقل از جبرئيل به نقل از خداوند عز و جل.

پرینت احادیث

امام رضا عليه السلام : ما از سوى خدا و پيامبر او حديث مى گوييم.

پرینت احادیث 

رسول خدا صلی الله علیه و آله :

أقلُّ ما يكونُ في آخِرِ الزّمانِ أخٌ يُوثَقُ بهِ أو دِرْهَمٌ من حَلالٍ؛
كمياب‏ترين چيز در آخر الزمان برادرى قابل اعتماد، يا درهمى حلال است.

تحف العقول : ص54

تعداد كتابها : 111

تعداد احاديث : 45456

تعداد تصاویر : 685

تعداد حدیث روز : 646

تعداد کلید واژه ها : 608

تعداد اعضاء : 3454