عضویت نظرات درباره پايگاه تماس با ما

آگاهى از هر آن چه در زمين و آسمان است

پيامبر خدا صلي الله عليه و آله : بال پرنده اى در آسمان به هم نمى خورد مگر اين كه ما از آن آگاهيم.

پرینت احادیث

ابو حمزه: از امام باقر عليه السلام شنيدم كه مى فرمود: نه، به خدا سوگند، هرگز نمى شود عالمى جاهل باشد و نسبت به چيزى، علم و به چيزى ديگر، جهل داشته باشد. سپس فرمود: خداوند بزرگ تر و گرامى تر و ارجمندتر از آن است كه فرمانبرى از بنده اى را واجب كند كه بر آسمان و زمينش آگاه نباشد، سپس فرمود: اينها بر او پوشيده نيست.

پرینت احادیث

امام صادق عليه السلام : همانا خداوند برتر و بزرگ تر از آن است كه بنده اى از بندگانش را حجّت قرار دهد و سپس چيزى از اخبار آسمان و زمين را بر او پوشيده دارد.

پرینت احادیث

امام صادق عليه السلام : خداوند حكيم تر و ارجمندتر از آن است كه فرمانبرى از بنده اى را واجب گرداند كه صبح و شام، خبر آسمان بر او پوشيده مانَد.

پرینت احادیث 

امام صادق علیه السلام

ـ فيما وَعَظَ لُقمانُ ابنَهُ ـ : يا بُنَيَّ ، إنَّ الدُّنيا بَحرٌ عَميقٌ ، قَد هَلَكَ فيها عالَمٌ كَثيرٌ ، فَاجعَل سَفينَتَكَ فيهَا الإِيمانَ ، وَاجعَل شِراعَهَا التَّوَكُّلَ ، وَاجعَل زادَكَ فيها تَقوَى اللّه‏ِ ، فَإِن نَجَوتَ فَبِرَحمَةِ اللّه‏ِ ، وإن هَلَكتَ فَبِذُنوبِكَ
ـ در پندهاى لقمان عليه السلام به پسرش ـ : اى پسرم! دنيا، درياى عميقى است كه بسيارى در آن هلاك گرديده ‏اند . پس كشتى ‏ات را در دنيا، ايمان به خدا قرار بده و بادبان آن را توكّل بر خدا، و توشه راهت را تقواى خداوند عز و جل قرار بده؛ اگر نجات يافتى، از رحمت خداست و اگر هلاك شدى، به سبب گناهانت خواهد بود

بحار الأنوار : ج 13 ، ص 411 ، ح 2

تعداد كتابها : 111

تعداد احاديث : 45456

تعداد تصاویر : 685

تعداد حدیث روز : 646

تعداد کلید واژه ها : 608

تعداد اعضاء : 3413