عضویت نظرات درباره پايگاه تماس با ما

كتب پيامبران

امام صادق عليه السلام : ده فرمان موسى و عصاى او نزد ماست و ما وارثان پيامبران هستيم.

پرینت احادیث

ابوبصير به نقل از امام صادق عليه السلام: امام عليه السلام به من فرمود: اى ابا محمّد! همانا خداوند عز و جل به پيامبران چيزى نداده است كه به محمّد صلي الله عليه و آله نداده باشد. امام عليه السلامفرمود: خداوند هر آن چه به پيامبران داده به محمّد صلي الله عليه و آله نيز بخشيده است و نزد ماست صحفى كه خداوند درباره آن مى فرمايد: «صُحُف ابراهيم و موسى» . عرض كردم: قربانت گردم، همان لوحها؟ فرمود آرى.

پرینت احادیث

امام كاظم عليه السلام ـ در حديث بريه (بريهة) كه از ايشان پرسيد: تورات، انجيل و كتب پيامبران از كجا به شما رسيده است ؟ ـ فرمود : اين كتابها از ايشان به ما به ارث رسيده است. ما هم آنها را چنانكه ايشان مى خوانده اند مى خوانيم و به آنها اعتقاد داريم چنان كه آنها اعتقاد داشته اند. خداوند در زمين حجّتى قرار نمى دهد كه پيرامون مسأله اى از او پرسش كنند و او بگويد: نمى دانم.

پرینت احادیث

امام صادق عليه السلام : صحف ابراهيم و موسى به رسول خدا صلي الله عليه و آله رسيد و پيامبر آنها را نزد على به امانت نهاد و على به حسن و حسن به برادرش حسين و حسين به على بن الحسين و على بن الحسين به محمّد بن على و پدرم به من امانت داد و آنها نزد من بود و من آنها را نزد فرزندم كه هنوز كودك است به امانت نهادم و آنها هم اينك نزد اوست.

پرینت احادیث

صفحه اختصاصي حديث و آيات عَبدُ اللّه ِ بنُ سِنانٍ عَن أبي عَبدِاللّه ِ عليه السلام أنَّهُ سَأَلَهُ عَن قَولِ اللّه ِ عَزَّوجَلَّ: «ولَقَد كَتَبنا فِي الزَّبورِ مِن بَعدِ الذِّكرِ حديث » مَا الزَّبورُ ومَا الذِّكرُ؟ قال: الذِّكرُ عِندَ اللّه ِ حديث ، والزَّبورُ الَّذي اُنزِلَ عَلى داودَ ، وكُلُّ كِتابٍ نَزَلَ فَهُوَ عِندَ أهلِ العِلمِ ، ونَحنُ هُم حديث .

عبداللّه بن سنان به نقل از امام صادق مى آورد كه از حضرت عليه السلامدرباره آيه شريفه «و پس از ذكر در زبور نوشتيم» و اين كه «زبور» و «ذكر» چيست پرسش كرد . حضرت عليه السلام فرمود: ذكر، نزد خداست و زبور، همان كتابى است كه بر داود نازل شد و هر كتابى كه نازل شود نزد اهل علم است كه ماييم.

پرینت احادیث



 

امام علی علیه السلام

اَحـْسـِنـُوا تـِلاوَةَ الْقـُرْآنِ فـَاِنَّهُ اَنـْفـَعُ الْقـَصـَصِ وَاسـْتـَشـْفـُوا بـِهِ فـَاِنَّهُ شـِفـاءُ الصُّدُورِ
قرآن را نيكو تلاوت كنيد كه سودمندترين داستانها است و از آن شفا بجوييد كه شفاى سينه ها است

شرح غررالحكم : ج 2، ص 657

تعداد كتابها : 111

تعداد احاديث : 45456

تعداد تصاویر : 685

تعداد حدیث روز : 646

تعداد کلید واژه ها : 608

تعداد اعضاء : 3419