عضویت نظرات درباره پايگاه تماس با ما

مُصحف فاطمه عليهاالسلام

ابو بصير به نقل از امام صادق عليه السلام: مصحف فاطمه نزد ماست و آنها چه مى دانند مصحف فاطمه چيست؟! عرض كردم: مصحف فاطمه چيست؟ فرمود: مصحفى است كه سه برابر قرآن شما در آن است. به خدا سوگند، از قرآن شما يك حرف هم در آن نيست .

پرینت احادیث

امام صادق عليه السلام : در مصحف فاطمه چيزى از كتاب خدا نيامده است و آن كتابى است كه پس از مرگ پدرش صلي الله عليه و آله بر فاطمه القا شده است.

پرینت احادیث

امام صادق عليه السلام ـ به وليد بن صبيح ـ: اى وليد! من در مصحف فاطمه نگريستم و اينك مورد سؤال قرار مى گيرم و براى بنى فلان در حكومت، بهره اى به اندازه غبار كفش نيافتم.

پرینت احادیث

حماد بن عثمان: از امام صادق عليه السلام شنيدم كه مى فرمود: زنادقه در سال يكصد و بيست و هشت ظهور خواهند كرد، اين را من با نگاه كردن به مصحف فاطمه دريافته ام. عرض كردم مصحف فاطمه چيست؟ فرمود: هنگامى كه خداوند متعال، جان محمّد صلي الله عليه و آله را ستاند فاطمه عليهاالسلام از رحلت او چنان اندوهگين شد كه جز خداوند عزّوجل هيچ كس از آن آگاهى نداشت. خداوند، فرشته اى به سوى او فرستاد تا او را تسلّى دهد و با او سخن گويد. فاطمه عليهاالسلاماين را به اميرالمؤمنين عليه السلام باز گفت و على عليه السلامبه او گفت: هر گاه اين تماس را احساس كردى و صداى او را شنيدى به من بگو. فاطمه عليهاالسلامنيز آن را به على عليه السلامگفت و اميرالمؤمنين عليه السلام آن چه را مى شنيد، مى نوشت تا از اينها مصحفى ثبت كرد. امام صادق عليه السلام سپس فرمود: در اين مصحف، چيزى از حلال و حرام نيامده است و تنها علم از (پيشامدهاى) آينده در آن است.

پرینت احادیث 

امام علی علیه السلام :

اُوصيكُمْ بِالصَّلاةِ وَ حِفْظِها، فَاِنَّها خَيْرُالْعَمَلِ وَ هِىَ عَمُودُ دينِكُمْ؛
شما را به نماز و مراقبت از آن سفارش مى ‏كنم چونكه نماز برترين عمل و ستون دين شماست.

بحارالأنوار: ج 82، ص 209

تعداد كتابها : 111

تعداد احاديث : 45456

تعداد تصاویر : 685

تعداد حدیث روز : 646

تعداد کلید واژه ها : 608

تعداد اعضاء : 3445