عضویت نظرات درباره پايگاه تماس با ما

علم براى اهل بيت عليهم السلام قبض و بسط مى يابد

امام صادق عليه السلام : علم براى ما گشايش مى يابد و ما آگاهى مى يابيم و يا گرفتگى مى يابد و ما آگاهى نمى يابيم. امام، زاده مى شود و مى زاياند و تندرستى مى يابد و بيمار مى شود و مى خورد و مى آشامد و بول و غائط مى كند و شاد مى شود و محزون مى گردد و مى خندد و مى گريد و مى ميرد و به خاك سپرده مى شود و رشد مى كند و آگاهى مى يابد و نشانه او، برخوردارى از دو ويژگى است: برخوردارى از علم و استجابت دعا و از هر رويدادى كه پيشتر خبر دهد، همان شود و اين در پرتو عهدى است كه پيامبر خدا صلي الله عليه و آله به او سپرده و او، آن را از پدرانش به ارث برده است.

پرینت احادیث

معمّر بن خلاّد: مردى ايرانى از امام موسى كاظم عليه السلام پرسيد: آيا شما غيب مى دانيد؟ فرمود: امام باقر عليه السلام فرموده است: علم براى ما گشايش مى يابد و ما آگاهى مى يابيم و يا گرفتگى مى يابد و ديگر آگاهى نمى يابيم. امام عليه السلام فرمود: خدا، سرّ الهى را به جبرئيل مى سپارد و جبرئيل به محمّد صلي الله عليه و آله و محمّد به هر كه خدا بخواهد .

پرینت احادیث 

امام علی علیه السلام :

عـَلَيـْكـُمْ بـِكـِتـابِ اللّهِ، فـَاِنَّهُ الْحـَبـْلُ الْمـَتينُ وَالنُّورُ الْمُبينُ، وَالشِّفاءُ النّافِعُ وَالرِّىُّ النّاقِعُ وَالْعِصْمَةُ لِلْمُتَمَسِّكِ وَالنَّجاةُ لِلْمُتَعَلِّقِ؛
تمسك كنيد به كتاب خداوند، زيرا اين كتاب طنابى است محكم و نورى است آشكار و شفايى است سـودمـند، و چشمه اى است سيراب كننده، نگهبان براى كسى است كه به او تمسك جويد و نجات براى كسى است كه به آن درآويزد.

نهج البلاغه: خ 155، ص 490

شرح دعای روز دوم ماه رمضان

تعداد كتابها : 111

تعداد احاديث : 45456

تعداد تصاویر : 685

تعداد حدیث روز : 646

تعداد کلید واژه ها : 608

تعداد اعضاء : 3372