عضویت نظرات درباره پايگاه تماس با ما

بهره گيرى از دنيا

صفحه اختصاصي حديث و آيات «وَ ابْتَغِ فِيمَا ءَاتَاكَ اللَّهُ الدَّارَ الآخِرَةَ وَ لاَ تَنسَ نَصِيبَكَ مِنَ الدُّنْيَا وَ أَحْسِن كَمَا أَحْسَنَ اللَّهُ إِلَيْكَ وَ لاَ تَبْغِ الْفَسَادَ فِى الاْءَرْضِ إِنَّ اللَّهَ لاَ يُحِبُّ الْمُفْسِدِينَ» . حديث

«و در آنچه خدا به تو داده است ، سراى آخرت را بجوى و بهره ات از دنيا را نيز فراموش مكن ؛ و همچنان كه خدا به تو نيكى كرده است ، نيكى كن و در زمين ، فساد مجوى ؛ چرا كه خدا فسادگران را دوست نمى دارد».
رسول اللّه صلي الله عليه و آله : أصلِحوا دُنياكُم ، وَاعمَلوا لاِآخِرَتِكُم ، كَأَنَّكُم تَموتون غَدا . حديث

پيامبر صلي الله عليه و آله : دنيايتان را درست كنيد و براى آخرتتان كار كنيد ، آن سان كه گويى همين فردا مى ميريد.

پرینت احادیث

پيامبر صلي الله عليه و آله : براى دنيايت چنان كار كن كه گويى تا ابد زنده خواهى ماند، و براى آخرتت چنان كار كن كه گويى همين فردا مى ميرى.

پرینت احادیث

امام على عليه السلام : براى دنيايت به اندازه ماندنت در آن، كار كن.

پرینت احادیث

امام على عليه السلام ـ در حكمت هاى منسوب به ايشان ـ : اى پسر آدم! تو را از سهم
دنيايت بى نيازى نيست ؛ امّا به سهم آخرتت نيازمندترى.

پرینت احادیث

امام على عليه السلام ـ در حكمت هاى منسوب به ايشان ـ : دنيا ، مَركب مؤمن است كه با آن به سوى پروردگارش سفر مى كند . پس مَركب هايتان را بِه سازيد تا شما را بِه پروردگارتان برسانند.

پرینت احادیث

امام صادق عليه السلام ـ در ذكر اندرزهاى لقمان به فرزندش ـ : از دنيا به قدر كفاف برگير؛ نه آن را به كلّى كنار نِه كه نانخور مردم شوى، و نه آن سان به دنيا درآى كه به آخرتت زيان بزند.

پرینت احادیث 

امام علی علیه السلام :

عـَلَيـْكـُمْ بـِكـِتـابِ اللّهِ، فـَاِنَّهُ الْحـَبـْلُ الْمـَتينُ وَالنُّورُ الْمُبينُ، وَالشِّفاءُ النّافِعُ وَالرِّىُّ النّاقِعُ وَالْعِصْمَةُ لِلْمُتَمَسِّكِ وَالنَّجاةُ لِلْمُتَعَلِّقِ؛
تمسك كنيد به كتاب خداوند، زيرا اين كتاب طنابى است محكم و نورى است آشكار و شفايى است سـودمـند، و چشمه اى است سيراب كننده، نگهبان براى كسى است كه به او تمسك جويد و نجات براى كسى است كه به آن درآويزد.

نهج البلاغه: خ 155، ص 490

شرح دعای روز دوم ماه رمضان

تعداد كتابها : 111

تعداد احاديث : 45456

تعداد تصاویر : 685

تعداد حدیث روز : 646

تعداد کلید واژه ها : 608

تعداد اعضاء : 3372