عضویت نظرات درباره پايگاه تماس با ما

آنچه خدا دشمن مى دارد

صفحه اختصاصي حديث و آيات (لاَّ يُحِبُّ اللَّهُ الْجَهْرَ بِالسُّوءِ مِنَ الْقَوْلِ إِلاَّ مَن ظُـلِمَ وَكَانَ اللَّهُ سَمِيعًا عَلِيمًا ) . حديث

(خداوند ، دوست ندارد كسى با سخنان خود ، بدى ها[ى ديگران ]را آشكار كند ، مگر آن كس كه به او ستم شده باشد ، و البته خداوند ، شنوا و داناست) .
(وَاللَّهُ لاَ يُحِبُّ الْفَسَادَ) . حديث
(خداوند ، فساد را دوست ندارد) .
(يَـأَيُّهَا الَّذِينَ ءَامَنُواْ لِمَ تَقُولُونَ مَا لاَ تَفْعَلُونَ * كَبُرَ مَقْتًا عِندَ اللَّهِ أَن تَقُولُواْ مَا لاَ تَفْعَلُونَ) . حديث
(اى كسانى كه ايمان آورده ايد ! چرا چيزى را مى گوييد كه انجام نمى دهيد ؟ نزد خدا بسيار موجب خشم است كه سخنى بگوييد كه عمل نمى كنيد) .
رسول اللّه صلي الله عليه و آله : إنَّ اللّه َ . . . يُبغِضُ البُؤسَ وَالتَّباؤُسَ . حديث

رسول خدا صلي الله عليه و آله : خداوند ، فقر و فقيرنمايى را دشمن مى دارد .

پرینت احادیث

رسول خدا صلي الله عليه و آله : خداوند ، چرك و ژوليدگى را دشمن مى دارد .

پرینت احادیث

رسول خدا صلي الله عليه و آله : خداوند ، هزينه كردن را دوست مى دارد و ناخنْ خشكى را دشمن مى دارد .

پرینت احادیث

رسول خدا صلي الله عليه و آله : خداوند عز و جل كسى را كه پس از سيرى باز هم مى خورد ، كسى را كه از فرمانبرى پروردگارش غفلت مى كند ، آن كه سنّت پيامبرش را رها مى كند ، آن كه به پيمانش وفادار نيست ، آن كه با خاندان پيامبرش دشمنى مى ورزد و آن كه همسايگانش را مى آزارد ، دشمن مى دارد .

پرینت احادیث

رسول خدا صلي الله عليه و آله : خداوند ، سه چيز را دشمن مى دارد : پرگويى ، پرخوابى و پرخورى .

پرینت احادیث

امام عسكرى عليه السلام : شناخت حقوق برادران دينى ، انسان را محبوب خداى رحمان مى كند و او را به آن سلطان قهّار ، نزديك تر مى سازد؛ و به جا نياوردن آنها ، انسان را در درگاه الهى منفور مى سازد و منزلت او را نزد خداى بزرگوار بخشنده ، پايين مى آورد .

پرینت احادیث

رسول خدا صلي الله عليه و آله : خنده ، دو گونه است: ... اما خنده اى كه خداوند متعال آن را دشمن مى دارد ، آن است كه فرد ، سخن ناروا و باطلى مى گويد تا بخندد يا بخنداند و به موجب آن تا مسافت هفتاد سال راه در دوزخ سقوط مى كند .

پرینت احادیث

رسول خدا صلي الله عليه و آله : خداوند ، تباه كردن مال ، پرسش بسيار و قيل و قال را دوست ندارد .

پرینت احادیث

رسول خدا صلي الله عليه و آله : خداوند ، سه چيز را از [كارهاى] شما ناخوش مى دارد : [پرداختن به كار] لغو به هنگام قرائت قرآن ، به صداى بلند دعا كردن و دست به پهلو زدن حديث در نماز .

پرینت احادیث

رسول خدا صلي الله عليه و آله : ناخوش ترينِ سخنان در نزد خداوند عز و جل آن است كه كسى به ديگرى بگويد : «از خدا بترس!» و آن شخص پاسخ دهد : «تو خودت را بپاى!» [و پندش را گوش نكند] .

پرینت احادیث

رسول خدا صلي الله عليه و آله : خوردن از سرِ سيرى ، خواب بى شب زنده دارى ، خنده بى [موجب] شگفتى ، ناله بلند به هنگام مصيبت ، و بانگ ناى در نعمت (شادمانى) ، نزد خدا سخت ناپسند است .

پرینت احادیث

رسول خدا صلي الله عليه و آله : خدا نوعى از غيرت را دوست دارد و نوعى را دشمن مى دارد . غيرتى كه خدا دوست دارد ، غيرت در امور شُبهه ناك است ، و آن [غيرتى ]كه دشمنش مى دارد ، غيرت بدون شبهه است .
خداوند ، نوعى از تكبّر را دوست دارد و نوعى را دشمن مى دارد . تكبّرى كه خداوند دوستش مى دارد ، خودپسندى و تكبّر انسان به هنگام كارزار [در راه خدا] و تكبّر در برابر صدقه (مناعت طبع و نگرفتن آن) است ؛ و امّا آن [تكبّرى] كه خدا دشمنش مى دارد ، تكبّر بنده در راه ستمگرى و تجاوز است .

پرینت احادیث

رسول خدا صلي الله عليه و آله : طلاق ، منفورترين حلال در نزد خداوند است .

پرینت احادیث

امام صادق عليه السلام : هيچ حلالى نزد خداوند ، منفورتر از طلاق نيست . بى گمان ، خداوند ، كسى را كه زود به زود طلاق مى دهد و همسر عوض مى كند ، دشمن مى دارد .

پرینت احادیث

الكافى ـ به نقل از صفوان بن مِهران ـ : امام صادق عليه السلام فرمود : «پيامبر خدا فرمود : نزد خداوند ، هيچ چيزى مبغوض تر از خانه اى كه بر اثر جدايى ويران شود ، نيست» .
سپس امام صادق عليه السلام فرمود: «خداوند عز و جل به سبب دشمنى اى كه با جدايى داشت ، درباره طلاق ، چندان تأكيد ورزيد و سخن را در آن باب ، بارها باز گفت» .

پرینت احادیث

امام صادق عليه السلام : خداوند عز و جلخانه اى را كه در آن عروسى است ، دوست مى دارد و خانه اى را كه در آن طلاق است ، دشمن مى دارد . هيچ چيز در نزد خداوند عز و جلمنفورتر از طلاق نيست .

پرینت احادیث

رسول خدا صلي الله عليه و آله ـ از جمله سفارش هايش به مردى از قبيله بنى تميم ـ : از بلند گذاشتن پيراهن و ازارت حديث بپرهيز ، كه نشانه تكبّر است و خداوند ، تكبّر را دوست ندارد .

پرینت احادیث

صفحه اختصاصي حديث و آيات الإمام الصادق عليه السلام : ثَلاثَةٌ حديث فيهِنَّ المَقتُ مِنَ اللّه ِ عز و جل : نَومٌ مِن غَيرِ سَهَرٍ ، وضِحكٌ مِن غَيرِ عَجَبٍ ، وأكلٌ عَلَى الشِّبَعِ . حديث

امام صادق عليه السلام : سه چيز ، خشم خداوند عز و جل را در خود دارد : خواب بدون شب زنده دارى ، خنده بدون [موجبات ]شگفتى و خوردنِ در حال سيرى .

پرینت احادیث

امام صادق عليه السلام : خداوند عز و جلپرخورى را دشمن مى دارد .

پرینت احادیث

امام صادق عليه السلام : خداوند متعال ، لباسى را كه مايه انگشت نما شدن شخص مى شود ، دشمن مى دارد .

پرینت احادیث

امام رضا عليه السلام : خداوند ، انگشت نما شدن در عبادت و انگشت نما شدن در برابر مردم را ناخوش مى دارد .

پرینت احادیث 

امام على عليه ‏السلام:

مَنْ أيْقَنَ أنّهُ يُفارِقُ الأحبابَ، ويَسكُنُ التُّرابَ، ويُواجِهُ الحِسابَ، ويَسْتَغْنِي عَمّا خَلَّفَ، ويَفْتَقِرُ إلى ما قَدَّمَ، كانَ حَرِيّا بِقِصَرِ الأملِ وطُولِ العَملِ؛
هر كه يقين كند كه از دوستان جدا خواهد شد و در دل خاك خواهد خفت و حساب و كتابى در پيش رو دارد و آنچه بر جاى مى‏ نهد به كارش نخواهد آمد و به آنچه پيش فرستاده نيازمند است، سزاوار است كه رشته آرزو را كوتاه و دامنه عمل را دراز گرداند.

بحار الأنوار : 73/167/31

تعداد كتابها : 111

تعداد احاديث : 45456

تعداد تصاویر : 685

تعداد حدیث روز : 646

تعداد کلید واژه ها : 608

تعداد اعضاء : 3339